Bloguji, tedy jsem

A nemyslím tím zdaleka jenom sebe. Určitě jste si taky všimli, že internet je v posledních letech plný blogů. Blog píše snad každý, kdo umí zapnout počítač. A tak tu jsou nejrůznější blogy o cestování, vaření, módě, fotografování, vzdělávání, stavitelství, akvaristice, pro maminky, pro tatínky, pro podnikatele… Na co si jen vzpomenete. A je to dobře. Je to skvělá cesta, jak si srovnat myšlenky, sdělit světu svoje nápady, inspirovat ostatní, dát o sobě vědět, informovat o novinkách ve svém oboru… Taky píšete?

A jak vám to jde? Nemyslím teď nápady a vaši znalost tématu, o kterém píšete. Jak vám jde samotné psaní? Bojujete někdy s pravopisem, váháte, jak formulovat větu, kam dát čárku, kam ne? Potřebujete někoho, kdo vaše texty zkoukne korektorským okem a trochu poladí? Pak jste tu správně.

Tenhle blog je totiž hlavně o tom, jak psát, aby se to dalo číst. Rozuměj abyste nemuseli řešit, jestli vám někde neutekla nějaká ta gramatická chyba nebo jestli text nepůsobí příliš složitě. Narážím na chyby a překlepy na internetu dost často, a přijde mi, že je to prostě škoda. Zvláště pokud daný text nabízí zajímavé a hodnotné informace. Nevím, jak to máte vy, ale já zastávám názor, že obsah i forma by měly být v souladu.

 

 

Blog - Jarka Vaňková

 

A tak bych vám chtěla v rámci svého blogu pravidelně nabízet:

  • tipy a triky, jak se vyhnout zbytečným chybám,
  • kde hledat, když si potřebujete ověřit jazykovou správnost,
  • rady, jak nesednout na lep nejběžnějším chytákům,
  • pravidelné germanistické okénko (jsem prostě germanistka tělem i duší),
  • a občas vás pobavit batoletštinou a ukázat na ní, jak je ten náš mateřský jazyk vlastně geniální a krásný (jsem taky máma a svými dětmi holt žiju, no).

Aktuálně pro vás chystám e-book s těmi nejčastějšími a nejprofláknutějšími špeky, na které je dobré si dát pozor. Až bude hotový, určitě vám o tom dám vědět. A protože chci, aby byl e-book přínosný co největšímu počtu lidí, klidně mi napište do komentářů, které konkrétní jevy trápí právě vás. Společně se jim podíváme na zoubek a dostaneme na kobylku! 😉

Pište srdcem 🙂

Vaše komentáře